Benim Komşum Tiyatro 3. Dönem

Kadıköy Tiyatroları Platformu / Kadıköy Belediyesi  işbirliğiyle düzenlenen BENİM KOMŞUM TİYATRO’nun üçüncü dönemi başlıyor!

Kadıköy’deki kültür-sanat ortamına katkı sağlamak ve geliştirmek; ne izlediğini bilerek izleyen, eleştirel bakışa sahip seyirciler yetiştirmek için gerçekleştirilen proje, bu yıl ilk iki yılın tecrübe ve birikimiyle yola çıkıyor.

Bu yıl 6 tiyatro tarafından yürütülecek proje katılımcılara; tiyatronun geçmişten günümüze aldığı yolu, bir oyunun sahneleme süreçlerini, bir tiyatro sanatçısının hazırlık sürecini, ışığı, kostümü, makyajı, kuklayı, yönetmeni, dekoru, oyuncuyu, yazarı, tasarımcıyı anlatıyor.

Öncelikle Kadıköy’deki 21 mahalleyi hedefleyen çalışma;  tiyatronun mutfağını da seyircilere açıyor. Tiyatroların yerleşik mekanlarında gerçekleşecek çalışmalarda komşular, sanatın ustaları, genç grupları, ülkemizde perde açan tiyatroları öğrenirken bir yandan da kulisin havasını, sahnenin tozunu da soluyor. Üstelik farklı ekiplerin oyunlarını izleyip oyun üzerine sohbet ediyorlar.

Seminer ve atölyelerle zenginleşen çalışmalar; katılımcıların prova sürecini tecrübe etmeleri ve sahne heyecanını yaşamaları için ortaya koydukları bir ürünle son buluyor. Komşular; çalışmalar sonunda bir Katılım Belgesi alıyor ve Kadıköy’deki tiyatroların oyunları ve atölyeleri için de indirim hakkına sahip oluyorlar.

Yaşınız 18’den büyükse, tiyatro sanatını seviyor, merak ediyorsanız, aşağıdaki başvuru formundan kaydınızı yapabilirsiniz.

Sizinle iletişime geçip detayları aktaracağız.

Haydi hemen başvur.

Sen de tiyatrolarımızın yeni komşularından ol!

Çalışmalar hafta içi akşam, hafta sonu gündüz saatlerinde yapılacak ve tümü ücretsizdir olacaktır.

Benim Komşum Tiyatro Kayıt

  • Form elimize ulaştıktan sonra sizinle iletişime geçeceğiz.
 

Doğrulama