Uykudan Önce Tiyatro!

 

Rüyalarımıza gitmeden önceki saatlerde Tiyatrocular olarak sizlerle ve çocuklarınızla düşlerimizi paylaşmak istedik. Düşlerimizi çoğaltalım ve ilham dolarak uyanalım yeni sabahlara… Güzel oyunlar izleyip güzel gerçekler hayal edelim çocuklar anne babalar olarak tiyatrolarla birlikte!

Kadıköy Tiyatroları Platformu içinde bulunan tiyatrolar tarafından gerçekleştirilen Uykudan Önce Tiyatro ile çocuklar ve anne babaları birlikte vakit geçirmesi, O anlara birlikte tanık olup, birlikte tiyatroyu paylaşması hedeflenmektedir. Bu kapsamda tüm oyunlar saat:20.00’da başlayacak ve bilet fiyatı 25 TL olacaktır.  

 

TEBEŞİR DAİRESİ Altkat Sanat Tiyatrosu. 06 Nisan Saat: 20.00 Büyük Salon +6

Oynayanlar: Selver Çavuş, Sena Yapar, Beyza Candemir, Büşra Korkmaz, Öykü Orhan, Diren Durgun, Gizem Özgün, Vedat Sezer, Nevzat Süs

Çocuk ve anne ilişkisi yeryüzündeki ilişkilerin en değerlisidir. Fakat çocuğu büyütmek, başka bir özveri serüvenidir. Çocuğa verilen emek, bir anlamda annelikten daha yüce bir duruma gelebiliyor. BertoltBrecht’in klasik eseri “Kafkas Tebeşir Dairesi” isimli oyunundan düzenlediğimiz bu oyun, aynı zamanda klasik bir eserin çocuklara gösterilmesi niteliğini taşıyor. Ülkelerini terk etmek zorunda kalan prens ve prenses çocukları Michel’i sarayda unutup giderler. Sarayın hizmetçilerinden olan Gruşe bebek Michel’i bulup onu kendi çocuğu gibi büyütür. Artık Michel, Gruşe’yi anne olarak bilmektedir. Peki, bir gün prenses çıkıp gelirse ne olur?

BİLGE AŞÇI VE ÇINAR’IN HİKÂYESİ Tiyatro Pan. 07 Nisan Saat: 20.00 Büyük Salon +4

Oynayanlar: Kadir Hasman, Utku Arslan, Özlem Polat, Hakan Kahraman

17.Direklerarası Seyirci Ödülleri Çocuk Oyunları En İyi Yapım Ödülü

Bilge Aşçı’nın mutfağında yemek de pişer müzik de. Bu mutfaktan geçen bütün çocuklar sağlık elçisi olarak ilan edilirler. Mutfaktaki bütün yiyecekler gerçek anadolu tohumları ile yetiştirilir. Bilge Aşçı’nın mutfağında oyun oynamak, hayal kurmak ve bu hayalleri özgürce deneyimlemek serbesttir. Bu oyun oynama hali İle çocuklar eğlenirken üretmeyi, üretirken sorgulamayı, doğa ile uyum İçinde yaşamanın insanı nasılda mutlu edeceğini ve kendi benliklerine ait becerileri keşfedecekler.

 

TATLI RÜYALAR Fabrika Sanat.  14 Nisan Saat: 20.00 Büyük Salon +3

Oynayanlar: İnan Ambarkütük, Özlem Aktaş, Eylül Başoğlu, Emsal Yeşilbingöl, Özlem Kaynarca

Ülkeniz ve aileniz için nereye kadar gidebilirsiniz? Kuklalarla masalsı bir maceraya tanık olun…

Uyku Ülkesi’nin padişahı Sultan Horhor, kötü rüyalar gördüğünden uyumaktan korkan biricik kızı Uykucuk Sultan’ın derdine derman bulmak için, Kaf Dağı’na kadar gitmeye kararlıdır. O bir padişahtır, fakat daha da önemlisi bir babadır. Kızı için çıktığı tehlikeli yolculukta birbirinden ilginç karakterlerle karşılaşır.

Sıra dışı dekor tasarımı ve müzikleriyle, çocukları bir anda hayal dünyasının içine çeken “Tatlı Rüyalar” oyunumuz, usta oyuncu Toygun Ateş’in de varlığıyla farklı bir lezzete bürünüyor…

HADİ SEN OLALIM Tiyatro Mimbaz.  20 Nisan Saat: 20.00 Büyük Salon +5

Oynayanlar: Derya Sağlam, Mehmet Selin Sağdıç

Sizde duymuşsunuzdur tüm sesler evrende,boşluğun içinde asılıkalıyor.Obje Ağacıda bu yüzden sesleri toplamaya yarıyor.Böylece toplanan sesler Obje Ağacında biriktikten sonar obje olarakdallarında tomurcuklanıp büyüyor. Çiro bunu öğrendiğinde çok şaşırdı.Evrenin bunca sesi nasıl sakladığını anlamak için günlerce düşündürdü.Sonunda bir karar verdi.Susacak ve Obje Ağacı’nındalından düşen bavulla birikte uzun bir yolculuğa çıkacak,evrenin yükünü bir bakıma hafifletecekti.

 

 

BİR ÇOCUK MASALI TURUNÇ’UN BAHÇESİ Tiyatro Gülgeç. 27 Nisan Saat: 20.00 Büyük Salon +3

Oynayanlar: Bihter Gülgeç Saka, Emre Saka, Merve Bağdatlı Işık

Kardeş olan Toprak’la İnci’nin evlerinde canları sıkılmaktadır. İnci ve sınıf arkadaşı olan Ece’nin masal yazma ödevini hep birlikte yapmaya karar verirler. Kukla kursuna giden Toprak’ın konuyla ilgili harika bir fikri vardır. Toprak kuklalarını çıkarınca işler daha heyecanlı, eğlenceli bir hale dönüşür ve birden kendi yazdıkları masalın içinde bulurlar kendilerini…

 

 

 

 

HER KAFADAN BİR SES Moda Sahnesi.  28 Nisan Saat:20.00 Büyük Salon +3

Oynayanlar: Alper Baytekin, Deniz Elmas, Mert Şişmanlar

Mert, Deniz ve Alper kendi gezegenlerinden, stüdyoyu rengârenk ışıklarla donatmak ve bunun sırrını çözmek için stüdyo gezegenine gönderilirler.

Sorun, her birinin kendi alanında usta olmasının dışında başka hiçbir renge ve beceriye sahip olmamasıdır.

En ahenkli gösteriyi bulmanın formülü, birbirini tanımak, anlamak ve herkesin becerisini eşit ölçüde harmanlayarak ortada buluşmaktan geçmektedir.

 

 

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

Merdivenköy Mah. Ressam Salih Ermez Cad. No:46 Kadıköy/İstanbul Tlf: 0216 357 28 36

Hkckm.kadikoy.bel.tr

 

Kadıköy Tiyatroları Platformu

www.kadikoytiyatrolari.com – bilgi@ kadikoytiyatrolari.com

 

“Uykudan Önce Tiyatro” ya özel bütün oyunlar 25 TL