Hakkımızda


Kadıköy’de yerleşik bir sahnesi olan ve sahnesi olmasa da oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro gruplarının 2016 yılının Ocak ayında kurduğu Kadıköy Tiyatroları Platformu her hafta buluşmalarına devam ediyor.

Kuruluş aşamamız uzun bir süredir devam etmekteydi ve ilk kez 27 Mart Dünya Tiyatro Günü vesilesi ile düzenlemiş olduğumuz yürüyüşle Kadıköy Tiyatroları Platformu’nu Kadıköy’lülere tanıtmış olduk.

Bizler sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle daha fazla insana temas etmek, tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek için bir aradayız. Kadıköy’ün bir başlangıç noktası olmasını ve zamanla ülkenin her yerinde benzer kolektif çalışmaların yürütüldüğü kocaman bir platforma dönüşmeyi umuyoruz.

Yola çıkışımızın tek amacı sahneli ve sahnesiz tiyatroların sorunlarına birlikte çare bulmanın yanı sıra Kadıköy’de köklü bir kültür sanat politikasının yaratılmasına da katkıda bulunabilmek. Bu nedenle bazı projelerimizi Kadıköy Belediyesi ile işbirliği içinde yürütmekteyiz.

Biliyoruz ki kültür/sanat politikası ne kadar gelişirse tiyatro da o kadar tanınır ve görünür olur. Tiyatronun tanınması ve desteklenmesi ile açılacak yeni sahneler ve aramıza katılacak yeni gruplar, giderek artan tiyatro izleyicisi bizi daha da güçlendirecektir.

Kadıköy’de tiyatro yapan tüm tiyatroları, profesyonel – amatör, mekânlı- mekânsız ayrımı olmaksızın, birlikte üretmek için davet ediyoruz.

KADIKÖY TİYATROLARI PLATFORMU