Kadıköy Tiyatro Şenliği

 

Şenliklidir Kadıköy’ün Tiyatroları

PrintKadıköy Tiyatroları Platformu Kadıköy’de yerleşik bir sahnesi olan ve sahnesi olmasa da oyunlarını ağırlıklı olarak Kadıköy seyircisiyle buluşturan tiyatro gruplarının 2016 yılının Ocak ayında kurduğu bir birliktelik platformudur.

Bizler sanatın ve özel olarak da tiyatronun geliştirici ve değiştirici olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle daha fazla insana temas etmek, tiyatronun sorunlarını birlikte çözmek için bir aradayız. Kadıköy’ün bir başlangıç noktası olmasını ve zamanla ülkenin her yerinde benzer kolektif çalışmaların yürütüldüğü kocaman bir platforma dönüşmeyi umuyoruz.

senlikYola çıkışımızın tek amacı sahneli ve sahnesiz tiyatroların sorunlarına birlikte çare bulmanın yanı sıra Kadıköy’de köklü bir kültür sanat politikasının yaratılmasına da katkıda bulunabilmektir.

Bu çerçevede bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Kadıköy Tiyatroları Platformu tiyatro şenliğine tüm sanatseverleri bekliyoruz. Şenlik 9 gün boyunca sürecek ve 14 sahnede 28 oyun 4 tiyatro içerikli atölye gerçekleşecektir. Şenlikte çocuk oyunları ücretsiz sahnelenirken, yetişkin oyunları indirimli izlenebilecek.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir