Oyuncunun Yazma Serüveni – Mert Fırat

 

Kadıköy Belediyesi’nin Kadıköy Tiyatrolar Platformu ile birlikte organize ettiği “Benim Komşum Tiyatro” kapsamında düzenlediği söyleşiler, tiyatronun önemli isimlerini izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor.

Daha önce söyleşide Engin Alkan’ı izleyicilerle ve Kadıköy’ün çeşitli mahallerinden gelen atölye katılımcılarıyla buluşturan “Benim Komşum Tiyatro” söyleşilerinde sırayı Mert Fırat alıyor.

Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi performans salonunda 27 Mayıs 2017 tarihinde saat 12.00’da gerçekleşecek sohbette Mert Fırat tiyatro ve sinema alanındaki deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Mert Fırat Kimdir?

Ankara Üniversitesi Dil tarih ve Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olan Mert Fırat, oyunculu ve senarist kimliğiyle öne çıktı. Senaryosunu yazdığı Bir Varmış Bir Yokmuş (2015), Atlıkarınca (2010), Başka Dilde Aşk (2009), Gece (2014) yanı sıra Bir Varmış Bir Yokmuş, Kelebeğin Rüyası, Aşk ve Gurur, Unutma Beni İstanbul,, Dedemin İnsanları gibi çok sayıda yapımda rol aldı.

Mert Fırat, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü’nü Atlıkarınca filmiyle, Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Başka Dilde Aşk ile, Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü  Başka Dilde Aşk filminde rolüyle kazandı.

Benim Komşum Tiyatro

Benim Komşum Tiyatro projesiyle Kadıköy’ün 15 mahallesinden gelen katılımcılar proje ekibi tiyatro topluluklarıyla birlikte tiyatronun mutfağına girme fırsatı buldu. Şubat ayında başlayan projede atölye çalışmaları, oyun gösterimleri, bire bir çalışmalarla tiyatrolar mahalleye, mahalleler tiyatroya taşındı.

27 Mayıs 2017

Saat 12.00

Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkezi performans salonu