Benim Komşum Tiyatro

Sevgili komşum,

Hem kapı komşunuz hem de mahallemizin tiyatrosu olarak birbirimizi tanımaya ne dersiniz? Ortak dertlerimizi paylaşmak, sizi dinlemek, sanatımızı anlatmak, bugünü ve yarını, hayalinizdekileri, umutlarımızı, yaşamı konuşmak isteriz.

Bizler, Kadıköy’de sahnesi olan ve olmayan

62 tiyatroyuz.

Ortak dertlerimiz ve onların çözümü için buluşan,

27 Mart’ta sokakları tiyatroyla şenlendiren,

Ekim’de 9 gün boyunca kendi tiyatro şenliğini gerçekleştiren

62 tiyatroyuz.

Biz Kadıköy Tiyatroları Platformu’yuz.

Şimdi mahallelerimizle, bizi her zaman destekleyen siz seyircilerimizle buluşmak istiyoruz. Bildiğimiz, inandığımız, öğrendiğimiz her şeyi paylaşmak istiyoruz.

Gelin çayımızı demleyelim, biz mesleğimizi nasıl yapıyoruz, neler yaşıyoruz size anlatalım. Tiyatromuzu, mesleğimizin püf noktalarını, sanatımızı sizinle tanıştıralım. Siz de bize kendinizi anlatın. Kim bilir belki de birlikte kendi hikâyemizi yaratır, üretebilir, sesimizi hep beraber sahnemizden duyurabiliriz.

Sanatın iyileştirici gücüyle buluşmak üzere…

Merhaba…

Buradan indirebilirsiniz [wpdm_package id=’1933′]

Her mahalleye bir tiyatro

Her tiyatroya bir mahalle

12 tiyatromuz 15 mahallemiz ile buluşuyor. 6 Şubat-02 Haziran tarihleri arasında hep birlikte tiyatroyu öğreneceğiz.

Tiyatro nasıl doğdu? Dünü, bugünü ve yarını…

2 saatlik bir oyun için yapılan çalışmaları hiç düşündünüz mü? Bir oyunun nasıl yazıldığını… Oyuncunun nasıl ezber yapabildiğini… Dekorcunun, kostümcünün nasıl çalıştığını… Işığın ve müziğin sahnedeki yerini… Ve bizlerin neler düşlediğini… Seyirci ile buluşmanın verdiği heyecanı… Oyunun sonuna nasıl geldiğimizi anlamadan alkışlarla uyanmamızı…

Şimdi sıra sizde!

Sanat disiplinlerini, ekolleri, teknikleri, biçimleri tanıyacağız. Sanatçı-hayat-seyirci-katılımcı ilişkisi hakkında fikirler edineceğiz. Tüm bunlar sayesinde Kadıköy’deki kültür sanat politikasının oluşumuna ve geliştirilmesine birlikte katkı sağlayacağız.

SON BAŞVURU 01 ŞUBAT 2017

Sevgili komşularımız bulunduğunuz mahalle muhtarlığınıza veya projeye katılan tiyatrolardan birine gidip başvuru formunu doldurmanız yeterli. Listelere mahalle muhtarlıklarınızdan, Kadıköy Tiyatroları Platformu ve Kadıköy Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün web sitelerinden ulaşabileceksiniz. Sizleri telefonla arayacağız ve 6 Şubat’tan itibaren haftada 2 gün, günde 3 saat toplamda 4 ay 102 saat birlikte olacağız.

Müsaitseniz sizi bize bekliyoruz.

Çalışmaların tümü ÜCRETSİZDİR!

PROJEYİ GERÇEKLEŞTİREN TİYATROLAR